Bezpiecznie i zdrowo

1 lutego 2019

Bezpiecznie i zdrowo – to główne hasło, które towarzyszyło wspólnym działaniom polickich funkcjonariuszy, strażników miejskich i przedstawicieli sanepidu skierowanym do dzieci, spędzającym czas na świetlicach w wielu szkołach czy przy Radach Osiedli podczas tegorocznych ferii zimowych.

Podczas dwóch pierwszych dni zimowego wypoczynku, 28 i 29 stycznia mundurowi odwiedzili 17 placówek na terenie powiatu polickiego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach przy wsparciu funkcjonariuszy ze Straży Miejskiej oraz Inspekcji Sanitarno - Epidemiologicznej w Policach spotkali się z dziećmi w wielu różnych placówkach na terenie całego powiatu, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i zdrowiu podczas tegorocznych ferii zimowych.

Mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać podczas zabaw w domu, jak również na świeżym powietrzu, zwłaszcza jeśli chodzi o sytuacje, gdzie mamy do czynienia z osobą obcą, która nie zawsze ma wobec nas dobre intencje.

Funkcjonariusze porozmawiali również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w jaki sposób powinniśmy poruszać się po drodze, zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych, poza obszarem zabudowanym gdzie nie ma chodnika i pobocza. Przypomnieli jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.  Było wiele ciekawych informacji na temat zdrowego trybu życia oraz zagrożeń związanych ze stosowaniem wszelakich używek, również coraz łatwiej dostępnych dopalaczy.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali odblaskowe opaski, naklejki i zawieszki, a najmłodszym uczestnikom funkcjonariusze wręczyli przekazane przez Powiat Policki kolorowanki zatytułowane "Na drodze wybierz życie" oraz książeczki informujące o zasadach bezpiecznego zachowania podczas zimowego wypoczynku.

Tekst i Foto: sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka/oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email