ArtCrew zwycięża w „Kowadle”

31 maja 2016

Przygotowany w tym roku nowy spektakl grupy ArtCrew z MOW Trzebież zwyciężył w zakończonym wczoraj (30.05.2016) "KOWADLE" - najstarszym w Polsce Festiwalu Artystycznym dla podopiecznych MOW. W tym roku odbyła się jego 30, jubileuszowa edycja.

Podopieczni MOW Trzebież rywalizowali w nim z wychowankami 12 innych ośrodków z terenu całej Polski. Chłopcy z Trzebieży zaprezentowali m.in. przygotowany w tym roku szkolnym spektakl teatralny dla dzieci pn. "Nie z tej bajki" i kilka innych prezentacji teatralnych z wykorzystaniem elementów tanecznych, cyrkowych i muzyką wykonywaną na żywo.

Prezentacje te zostały bardzo wysoko ocenione przez festiwalowe Jury, które przyznało wychowankom MOW Trzebież pierwsze miejsce w kategorii form teatralnych. Wyróżnienie otrzymała tez nowo powstała w MOW Trzebież grupa taneczna.

Trzydniowy pobyt grupy ArtCrew z MOW w Trzebież na Śląsku był bardzo pracowity. Poza licznymi prezentacjami festiwalowymi chłopcy wzięli udział w kilku pokazach filmowych FATHER0. Szczególnie poruszające spotkania i rozmowy odbyły się w Zakładzie Karnym w Raciborzu oraz dla podopiecznych Zakładu Poprawczego w Raciborzu.

Grupę ArtCrew będzie można zobaczyć na żywo na deskach polickiego MOKu, gdzie w dniach 10 i 14 czerwca (godz. 09.00, 11,00, 13.00) odbędą się pokazy powstałego w tym roku szkolnym spektaklu teatralnego dla dzieci pn. "Nie z tej bajki". Pokazom spektaklu towarzyszyć będą prezentacje cyrkowe, taneczne i muzyczne wychowanków MOW Trzebież.

W czerwcu (do 23.06 - Dnia Ojca) w całym kraju odbywać się też będą pokazy kinowe nagranego w MOW Trzebież filmu fabularnego FATHER0 w którym występują chłopcy z ArtCrew oraz pokazy zamknięte w ośrodkach wychowawczych, terapeutycznych, zakładach poprawczych i zakładach karnych.

Tekst: Marcin Głuszyk/MOW Trzebież

Foto: MOW Trzebież

Drukuj Drukuj Email Email