60-lecie działalności PSONI oraz 20-lecie funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy w Policach

22 maja 2023

Przedstawiciele samorządu powiatowego przemawiają podczas obchodów święta osób z niepełnosprawnościami

W czwartek 18 maja Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Policach świętowało jubileusz 60-lecia istnienia ogólnopolskiego Stowarzyszenia i 20-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Policach. 

Obchody zorganizowano w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Rozpoczęły się Mszą Święta w kościele pw. św. Kazimierza w Policach. Następnie uczestnicy przeszli ulicami Polic do siedziby Stowarzyszenia przy ul. Korczaka w Policach. Tam, przybyłych gości powitał Prezes Zdzisław Gorący.

Oprócz występów, podziękowań i poczęstunku, były życzenia kolejnych lat pracy dla osób z niepełnosprawnościami. 

Gratulacje z okazji jubileuszu złożyli między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach Halina Michalak. 

Czwartkowa uroczystość była także okazją do poinformowania o kolejnej budowie mieszkań chronionych. Na terenie Stowarzyszenia ma powstać 9 mieszkań, w których będą przebywać dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

W ramach Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną funkcjonują Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Mieszkania Chronione i Spółdzielnia Socjalna "Pożyteczni".

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email