45-lecie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Policach

29 maja 2017

W sobotę 27 maja Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Policach obchodziło jubileusz 45-lecia istnienia połączony z rozpoczęciem sezonu.

Policki oddział WOPR powstał w 1972 r. na terenie byłych wojskowych magazynów samochodowych. Początkowo zespół liczył około 10 osób. W późniejszych latach grupa ta rozrastała się. W latach 80 oddział działał mało aktywnie. Jego reaktywacja nastąpiła dopiero w 1990 roku.

Obecnie oddział liczy ponad 65 członków którzy wywodzą się z polickiej społeczności. Są to ludzie, którzy poświęcają swój wolny czas i środki na działalność statutową WOPR-u. W szeregach WOPRu są: uczniowie, studenci, kierowcy, żołnierze, policjanci, rzemieślnicy itp.

W polickim oddziale WOPR są: młodsi ratownicy, ratownicy wodni, sternicy motorowodni, starsi sternicy motorowodni i płetwonurek. Wszyscy posiadają przeszkolenie ratownika przedmedycznego pierwszego stopnia.

Z okazji 45-lecia istnienia oddziału Starosta Policki Andrzej Bednarek na ręce prezesa WOPR złożył serdeczne życzenia i podziękowania za pracę wykonywaną na wodach Powiatu Polickiego. W imieniu Zarządu Powiatu w Policach i Rady Powiatu w Policach przekazał pamiątkową tablicę z wizerunkiem Łarpi. 

Najbardziej zasłużeni członkowie WOPR w Policach, z okazji jubileuszu 45-lecia istnienia, otrzymali wyróżnienia i podziękowania.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Źródło: www.wopr.police.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email