279 tysięcy złotych przekazano w ramach projektu „Społecznik”

23 stycznia 2020

71 inicjatyw ze Szczecina i Polic zostało wyróżnionych w ramach programu "Społecznik", który realizowany jest w województwie zachodniopomorskim od 2017 roku. 

W ramach tego programu organizacje pozarządowe i grupy nieformalne starają się o dofinansowanie pomysłów na wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe i edukacyjne. Od 2017 roku przeprowadzono blisko dwa tysiące akcji.

Koordynatorem programu jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, która w pierwszym naborze przyznała wsparcie dla 401 projektów na kwotę 1.9 mln złotych. Wsparcia udzielono na zasadzie mikrodotacji (do 4 tysięcy złotych) lub internetowego głosowania "Regionalne Inicjatywy Obywatelskie" (do 10 tysięcy złotych).

W obszarze szczecińsko-polickim wsparcie otrzymało aż 71 wniosków na kwotę 279 tys. zł. Z Powiatu Polickiego wsparcie otrzymało między innymi Stowarzyszenie "BiegamBoLubię Team Police", Nowowarpieński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Koło Gospodyń Wiejskich Wołczkowo, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju "Projekt Police", Koło Gospodyń Wiejskich "Kreatywne Wtorki" Dołuje, Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy, Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Warpnie, Fundacja "Rozwój i Edukacja", Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej.

Przedsięwzięcia będą realizowane od 1 lutego do 31 lipca 2020 r. 

Program "Społecznik" realizowany jest w formule regrantingu. Oznacza to, że Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego w ramach otwartego konkursu ofert wyłonił operatora programu. 

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: www.gs24.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email