23 Forum Samorządowe Powiatu Polickiego

1 czerwca 2021

Uczestnicy 23 Forum Samorządowego Powiatu Polickiego

W poniedziałek 31 maja odbyło się 23 Forum Samorządowe Powiatu Polickiego. Głównym tematem spotkania była współpraca samorządów terytorialnych z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przy przygotowaniu oraz realizacji zachodniego obejścia Szczecina wraz z tunelem pod Odrą.

W związku z taką tematyką w spotkaniu udział wzięli oprócz burmistrzów, wójtów, starosty, przewodniczących rad gmin (tworzących powiat policki) i powiatu, wiceprezydent Szczecina, przedstawiciel Gminy Goleniów, przedstawiciel Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Dyrekcja Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych I Autostrad Oddziału w Szczecinie.

Dyskutowano nad zagadnieniami związanymi między innymi z drogami wspomagającymi, ich parametrami oraz deklaracjami samorządów związanymi z ich przejęciami po zakończeniu procesu inwestycyjnego.

Poruszano również tematykę związaną z odprowadzeniem ruchu z węzłów.

Przedstawiciele samorządów kolejny raz deklarowali chęć współpracy z administracją rządową oraz wsparcie dla tego kluczowego dla całego regionu przedsięwzięcia.

Pozostała agenda spotkania obejmowała:

  • propozycję Gminy Police dotyczącą narzędzi informatycznych z zakresu gospodarki przestrzennej (udostępnienie chętnym samorządom)
  • wspólne wystąpienie gmin i powiatu do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie przywrócenia możliwości korzystania z wieży widokowej w rezerwacie Świdwie przez turystów.

Fotogaleria

Tekst: Cezary Arciszewski/Przewodniczący Rady Powiatu w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email