21 kwietnia ruszył transport humanitarny do Nowego Rozdołu w Ukrainie

22 kwietnia 2022

Starosta Policki Andrzej Bednarek i Burmistrz Polic Władysław Diakun z pamiątkową tablicą dotyczącą zbiórki darów do Nowego Rozdołu, a w tle tir z produktami

W czwartek 21 kwietnia do Nowego Rozdołu w Ukrainie wyruszył z Polic transport humanitarny, a w nim między innymi artykuły spożywcze z długim terminem przydatności i środki chemiczne.

W akcję pomocy włączył się także Powiat Policki. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Policach, która odbyła się w czwartek 14 kwietnia Radni Powiatu Polickiego podjęli uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy rzeczowej miastu Nowy Rozdół w Ukrainie.

Uchwała dotyczyła udzielenia pomocy rzeczowej o wartości 10 000,00 zł i zakupu artykułów spożywczych przeznaczonych dla ludności cywilnej przebywającej na terenach objętych konfliktem zbrojnym.

Zakup najpotrzebniejszych artykułów, oprócz Powiatu Polickiego, wsparły także Gmina Dobra i spółki gminne Gminy Police: Trans-Net, Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacji, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Policach i Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach oraz Radna Powiatu Polickiego Małgorzata Siemianowska.

Będący podczas załadunku artykułów Starosta Policki Andrzej Bednarek podziękował Radnym Powiatu Polickiego, a także wójt Gminy Dobra Teresie Derze za przekazanie środków finansowych na organizację transportu humanitarnego.

Inicjatorem czwartkowej akcji był Burmistrz Polic Władysław Diakun.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Urząd Miejski w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email