150 lecie urodzin Marii Skłodowskiej – Curie

22 grudnia 2017

W sobotni wieczór 9 grudnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach odbył się niezwykły koncert  z okazji 150 lecia urodzin Marii Skłodowskiej – Curie, która została dwukrotną  laureatką Nagrody Nobla .

W trakcie ww. wydarzenia na scenie wystąpili wspaniali soliści i instrumentaliści w repertuarze m.in. pieśni francuskich i amerykańskich takich jak "Walc Franceua", "Pąki białych róż", "Pod dachami Paryża" czy "W pewien piękny wieczór". 

Przybyli goście nie tylko obejrzeli występy znakomitych artystów , ale również mieli niebywałą okazję poznania dokonań Noblistki, przedstawionych przez pracowników  naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Maria Skłodowska-  Curie wraz z mężem Pierre’em Curie i z Henrim Becquerelem, w 1903 r. otrzymała nagrodę w dziedzinie fizyki za badania nad odkrytym przez Becquerela zjawiskiem promieniotwórczości. Po raz drugi została nagrodzona w 1911  z chemii, za odkrycie polonu i radu, wydzielenie czystego radu i badanie właściwości chemicznych pierwiastków promieniotwórczych.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Dom Nobla oraz Miejski Ośrodek Kultury w Policach. Pośród instytucji wspierających zorganizowanie tego niezwykłego wieczoru wspomnień nie zabrakło Gminy Police i Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Stowarzyszenie Dom Nobla


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email