„Na drodze wybierz życie” – spotkanie konsultacyjne

6 kwietnia 2016

W związku z planowaną przez Powiat Policki realizacją II edycji projektu „Na drodze wybierz Życie”, w Starostwie Powiatowym w Policach w dniu 6 kwietnia br. odbyło się spotkanie konsultacyjne z nauczycielami, prowadzącymi w szkołach gimnazjalnych na terenie powiatu polickiego przedmiot „Edukacja dla bezpieczeństwa”.

Celem spotkania było poznanie opinii, potrzeb oraz oczekiwań osób zajmujących się na co dzień pracą z młodzieżą i wykładaniem przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”, którego jednym z tematów nauczania jest m. in. pierwsza pomoc przedmedyczna.

Przybyłym przedstawicielom szkół gimnazjalnych z terenu powiatu polickiego zaprezentowano podsumowanie I edycji projektu zrealizowanego w 2015 r.  pn. „Na drodze wybierz Życie” oraz wstępne założenia do jego II edycji .

W 2016 roku Powiat Policki planuje kontynuację działań edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tym razem temat przewodni to pierwsza pomoc ofiarom wypadków drogowych. Stąd jeden z proponowanych modułów projektu skierowany do uczniów klas gimnazjalnych polegający na zorganizowaniu dla młodzieży szkoleń         z zakresu ratownictwa medycznego.

Wykładowcy przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa” bardzo aktywnie uczestniczyli w przewidzianej w harmonogramie spotkania dyskusji.

Wszystkie opinie i sugestie uczestników spotkania zdecydowanie przyczynią się do wyboru najbardziej optymalnego wariantu realizacji jednego z planowanych modułów ww. projektu.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników spotkania za poświęcony czas i cenne uwagi składa Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach - organizator spotkania.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz

Foto: Agnieszka Jaguszewska

Drukuj Drukuj Email Email