„Żyj zdrowo i sportowo”

18 lipca 2016

Odbywający się w sobotę 16 lipca w Mierzynie Festyn Rodzinny "Żyj zdrowo i sportowo" zgromadził licznie zebranych mieszkańców.

Na obecnych czekała dobra muzyka, konkursy, zabawy, popcorn, gofry, świeże owoce w czekoladzie, balony i sprzęt, który pozyskało Stowarzyszenie "Nasz Mierzyn" ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Mikrodotacji tj.mobilny zestaw nagłośnieniowy, gofrownicę, fontannę czekoladową i maszynę do popcornu.

Drużyna GKS Mierzynianka Mierzyn rozegrała bardzo dobry mecz z resztą Mierzyna. Spotkanie zakończyło się remisem. Dużą ciekawość budził także radiowóz policyjny, do którego można było zajrzeć  i zobaczyć jak jest wyposażony. Można było także porozmawiać z policjantem.

Podczas festynu rozdawane były bezpłatne książki i broszurki na temat praw pacjenta i zachowań prozdrowotnych. 

Podczas festynu Sylwia Tomczak-Czuwał przeprowadziła pokaz ćwiczeń modelujących sylwetkę i konkursy, gdzie uczestnicy musieli wykazać się nie lada sprawnością. Na wszystkich uczestników konkursów czekały nagrody przygotowane przez prowadzącą. Wodne Królestwo przygotowało konkursy, skakańce, dmuchańce, Chrzest Neptuna. SCH Ster zorganizowało malowanie twarzy i balony, a Kolorowa Drużyna Stera rozdawała jabłka. Akademia Twórczej Edukacji Pszczółka przygotowała dla najmłodszych dmuchany zamek, malowanie twarzy, ogromne bańki mydlane oraz gry i zabawy.

Organizatorem Festynu Rodzinnego "Żyj zdrowo i sportowo" było Sołectwo Mierzyn, Parafia Mierzyn, Młodzi wolontariusze oraz Dj Gabriell- oprawa muzyczna.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Organizatorzy

Drukuj Drukuj Email Email