Zawody na Orientację GRASSOR

4 lipca 2019

W dniach 28-30 czerwca br. w Trzebieży, odbyły się Zawody na Orientację GRASSOR. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Starostę Polickiego Andrzeja Bednarka. Uczestnicy zmagali się z trasami pieszymi i rowerowymi o dystansach 25 i 50 km. W sobotę o godzinie 10:00 spod Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wyruszyło na trasę około 100 zawodników, aby z mapą szukać punktów ukrytych w Puszczy Wkrzańskiej. Upalna pogoda dała się wszystkim we znaki, każdy wracał wymęczony, ale szczęśliwy wspominając uroki trasy, w szczególności punkt, który usytuowany był nad samym Zalewem Szczecińskim pomiędzy Trzebieżą a Brzózkami.

Mistrzem Polski w Pieszych Maratonach na Orientację został duet Marcin Sontowski i Piotr Szaciłowski, pokonując wspólnie trasę 50 km w czasie 6 h 15 min.

Na zawodach poza trasami 25 i 50 km odbyła się jeszcze 5 runda Pucharu Pomorza Zachodniego Młodzieży w Marszach na Orientację. Dzieci i młodzież miały za zadanie pokonać 3 etapy, jeden nocny po Trzebieży i dwa dzienne w lesie niedaleko leśniczówki. Nocny etap wygrali Marcel i Szymon - wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży. Niestety nie mogli uczestniczyć w etapach dziennych i ostatecznie zajęli 7 miejsce.

Tekst i Foto: Tomasz Paszek - North Team

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL