Zawodniczki klubu UKS SMS Police najlepsze w województwie zachodniopomorskim. Są awanse do Półfinału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej!

3 czerwca 2019

Finał Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej odbywał się w Kołobrzegu od 31 maja do 2 czerwca. W zawodach rywalizowali zawodnicy w czterech kategoriach: minisiatkówka, młodzicy, kadeci i juniorzy.

Zawodniczki UKS SMS Police wystartowały w kategorii kadetek i juniorek. Trenerem drużyny był Mateusz Sylla. Łącznie w barwach UKS SMS Police wystąpiło 12 duetów – 7 w kategorii kadetek i 5 w kategorii juniorek.

W rywalizacji o miano najlepszych duetów w kategorii kadetek wygrał policki duet Oliwia Durka/Magdalena Piekarz. Drugie miejsce zajęły również policzanki Martyna Trościanko/Emilia Kurnikowska. Pary awansowały do Półfinału Mistrzostw Polski Kadetek, który odbędzie się w dniach 5-7 lipca.

Trzeciego dnia zawodów na kołobrzeskiej plaży rywalizowały duety w kategorii juniorek. Tutaj reprezentantki UKS SMS Police zaprezentowały się jeszcze lepiej. Ponownie zwyciężyła para Oliwia Durka/Magdalena Piekarz. Drugie miejsce zajęła para Julia Lewandowska/Julia Bartniczuk, a miejsce trzecie Weronika Czajkowska/Natalia Andrzejewska. Pierwsze trzy miejsce zostały premiowane awansem do Półfinału Mistrzostw Polski Juniorek, który odbędzie się w dniach 1-3 lipca. Czwarte miejsce w zawodach jednak bez awansu zajęła para Karolina Szczerba/Zuzanna Cybuska. Miejsce 5-8 zajął duet Weronika Wiktorowicz/Justyna Wieliczko.

Organizatorem zmagań był Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, Miasto Kołobrzeg i Plaża Milenium.

Na zdjęciu: Najlepsze pary w kategorii juniorek

Tekst i Foto: SMS Police

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL