Zapraszamy na Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów

12 maja 2022

Plakat promujący wydarzenie Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów

W weekend 21-22 maja odbędzie się Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów, który nawiązuje do popularnych w Wielkiej Brytanii wydarzeń typu Open Garden Squares Weekend i Chelsea Fringe Festival. W tych dniach będzie można nie tylko zwiedzać prywatne ogrody udostępnione przez mieszkańców gmin Dobra i Blankensee, ale również wziąć udział w jarmarku, warsztatach oraz festiwalu piosenki turystycznej.

Wydarzenie objął patronatem honorowym między innymi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

W ramach Transgranicznego Weekendu Otwartych Ogrodów, w sobotę, 21 maja w godz. 11:00 - 20:30 na terenie Family Garden przy ul. Daniela 19 w Dołujach odbędzie się jarmark. Organizatorzy zaplanowali warsztaty, pokazy, wystawy i animacje dla dzieci. Będzie można spróbować specjałów kuchni świata i wziąć udział w festiwalu piosenki turystycznej i ogniskowej.

Po południu odbędzie Koncert z Krainy Łagodności. Wystąpią zespoły: Tymczasem (godz. 17:15), Do Góry Dnem (godz. 18:30) i Sklep z Ptasimi Piórami (godz. 19:45). Koncert współfinansowany jest w ramach małych gratów Gminy Dobra.

Podczas jarmarku odbędzie się też giełda organizacji pozarządowych.

W niedzielę, 22 maja w godz. 8-16 zaplanowano zwiedzanie prywatnych ogrodów udostępnionych przez mieszkańców gmin Dobra i Blankensee.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Starosta Powiatu Polickiego Andrzej Bednarek, Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Muller, Dziekan WKŚiR ZUT prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński i reżyser programu "Rok w ogrodzie" Jacek Czaplarski.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst i Foto: Organizator


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email