Zapraszamy na Piknik Ekologiczny

3 października 2023

Plakat promujący wydarzenie

Pomorze Zachodnie zaprasza na ekologiczny piknik rodzinny w Policach. Atrakcje dla młodszych i starszych - gwarantowane! To już jedenasty i ostatni z cyklu eventów, które propagują wiedzę o środowisku i zachęcają do odpowiedzialnych zachowań.

Warsztaty ekologiczne mają edukować, popularyzować dobre praktyki, przekonywać, jak ważna jest troska o naturę. Podczas plenerowych spotkań przedstawiano już takie tematy jak np. ekomanufaktury – czyli jak produkować ekologicznie, oszczędzanie wody czy zielona energia. Edukatorzy chętnie odpowiadają na pytania i omawiają różne zagadnienia związane z ochroną środowiska. Duża porcja wiedzy serwowana jest w formie atrakcyjnych zajęć praktycznych. Bo warsztaty to przede wszystkim aktywność, zaangażowanie, wspólna praca i zabawa.

Już 7 października o godzinie 13:00 zapraszamy na kolejny Piknik Ekologiczny pod tytułem „Less Waste i Zero Waste”. Uczestnicy dowiedzą się więcej o filozofii życiowej Less Waste i Zero Waste, która opiera się na niemarnowaniu i ograniczeniu strat, zarówno żywności, jak i surowców/produktów np. opakowań, ubrań, sprzętów domowego użytku, AGD. Naszym celem będzie uświadamianie uczestników o ich niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeniach oraz zachęcenie do zdrowego trybu życia z najwyższą troską o środowisko naturalne.

Opowiemy o ekologicznym trendzie jakim są jadłodzielnie. Zachęcimy do korzystania z różnych form dzielenia się jedzeniem i zaangażowania w działalność społeczną.

Podczas pikniku na polanie rekreacyjnej za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach planowane są nie tylko dyskusje i prelekcje, ale również konkursy i warsztaty! Uczestnicy dowiedzą się, jak dużo możemy zrobić dla planety i innych ludzi, świadomie kupując i dzieląc jedzenie w domu i ograniczając ilość niepotrzebnych opakowań jednorazowego użytku. Wspólnie wymyślimy hasło i spot reklamowy Less Waste i Zero Waste, które zostanie nagrane na video. Uczestnicy zostaną zapoznani również z przykładami dań z "drugiej ręki".

Na uczestników ekologicznego eventu czekają też inne atrakcje. Powstanie balonowa łąka pełna motyli i kwiatów. O dobre humory dzieci zadbają animatorzy. Będzie można wziąć udział w ekologicznym kole fortuny, pomalować buzie, poukładać mega klocki,. Zaplanowany jest również konkurs plastyczny "Szanuj jedzenie". Takie plenerowe zajęcia to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów, którzy 7 października będą na Pomorzu Zachodnim.

Piknik w Policach uświetni koncert Magdaleny Wilento.

Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie swój warsztat wokalny szkoliła między innymi w berlińskiej szkole Academy Noisy School oraz na warsztatach wokalnych prowadzonych przez takich artystów jak Cornelia Moore, Grażyna Łobaszewska czy Kuba Badach.

We wrześniu 2013 r. Magda Wilento i Szymon Orłowski usłyszeli 4 razy TAK od jurorów popularnego programu Must Be The Music, a miesiąc później otrzymali wyróżnienie na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Podczas koncertu artystka zaprezentuje z jazzowe interpretacje polskich i zagranicznych utworów różnych gatunków muzycznych. A wszystko w nieco smooth jazzowej odsłonie. 

Program

  • 13:00 powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wydarzenia, start animacji dla dzieci
  • 13:00- 15:00 warsztaty ekologiczne
  • 15:00 - koncert Magdalena Wilento ,animacje
  • 16:00 - zakończenie imprezy

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

„Pomorze Zachodnie Zielony Region” to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region. Jego celem jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

Tekst i Foto: Pomorze Zachodnie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email