Zapraszamy na koncert muzyki filmowej

23 lutego 2024

Plakat wydarzenia z tytułem i terminem oraz miejscem. W tle tancerze i artyści.

Szanowni Państwo,

w związku z planowaną na dzień 10 marca 2024 r. jubileuszową galą z okazji 25 -lecia współpracy polsko-niemieckiej Powiatu Polickiego i Powiatu Vorpommern-Greifswald, zapraszamy  mieszkańców Powiatu Polickiego i Powiatu Vorpommern-Greifswald na galę i muzyczną podróż w świat pełnej emocji, pięknego brzmienia, budzącej wspomnienia - przebojowej muzyki filmowej.

Będzie to prawdziwa historia światowej i polskiej muzyki filmowej. Od skomponowanego w 1930 roku walca do pierwszej francuskiej muzycznej komedii - „Pod dachami Paryża", rozpoznawalnego od pierwszych akordów Tanga z „Zapachu Kobiety", poprzez znakomite dźwięki Henry'ego Manciniego, z oscarową melodią ze „Śniadania u Tiffaniego" – „Moon River", aż po współczesne dzieła Hansa Zimmera wykonywane przez ogromne orkiestry symfoniczne, wśród których nie zabraknie „Piratów z Karaibów". Zabrzmi również polska muzyka filmowa i znakomite tematy Jerzego „Dudusia" Matuszkiewicza („Czterdziestolatek", „Wojna domowa").

Dla miłośników wielkich produkcji animowanych odbędziemy podróż do Zamku Bestii („Piękna i Bestia"), pod dzwonnicę Katedry Notre Dame (Dzwonnik z Notre Dame), a w „Krainie Lodu" nabierzemy magicznej mocy.

Znakomite kompozycje zabrzmią w nowych aranżacjach i brawurowym wykonaniu zespołu Appassionata Ensemble pod kierownictwem Mirosława Krause oraz wyjątkowych solistów, których piękne głosy i sceniczna charyzma podbijają serca publiczności w kraju i za granicą: sopranistek - Moniki Biederman-Pers i Olivii Ohl-Szulik, barytona Piotra Karzełka i tenora - Przemysława Łamacza.

Dopełnieniem muzyki będzie taniec w wykonaniu Sun Duo - duetu, który tworzą Julia Kulawik i Przemysław Łamacz.

Koncertowi towarzyszyć będzie będzie lekkie słowo wiążące, w którym nie zabraknie ciekawostek i anegdot na temat wykonywanych kompozycji.

Melodie przywołają w wyobraźni najwspanialsze obrazy filmowe w historii, obudzą uśpione wspomnienia i emocje. I ten fakt mówi o wielkim fenomenie, jakim niewątpliwie jest „muzyka filmowa”.

Dystrybucja darmowych biletów  już od 26 lutego br. w Wydziale Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach ul. Tanowska 8, pok. 18 (parter urzędu).

Serdecznie zapraszamy!

Logo jubileusz 25 lat Powiatu Polickiego

 

logo KPF FMP Iterreg

Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu Nr KPF-0045-24 pn."Dwa powiaty, dwa narody, jeden region"

 

 

 

 

Drukuj Drukuj Email Email