Zapraszamy na Bitwę Regionów w Boninie

7 września 2023

Plakat informujący o wydarzeniu

Drugi etap „Bitwy Regionów” województwa zachodniopomorskiego – Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich odbędzie się na terenie powiatu koszalińskiego w gminie Manowo w miejscowości Bonin.

Wydarzenie zaplanowane jest 17 września 2023 r. od godziny 13:00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa.

O miano najlepszej, a zarazem najsmaczniejszej, tradycyjnej potrawy regionalnej powalczą zakwalifikowane Koła Gospodyń Wiejskich.

Celem VIII edycji konkursu jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, promowanie oraz informowanie o produktach rolnych i żywnościowych, metodach ich produkcji, a także systemach jakości produktów rolnych i żywnościowych, promowanie i wspieranie KGW, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów na Piknik z Produktem Polskim, podczas którego zostanie przeprowadzona wojewódzka „Bitwa Regionów”.

Dla uczestników wydarzenia zaplanowano degustację potraw konkursowych oraz liczne atrakcje połączone z występami artystycznymi.

Tekst i Foto: www.powiat.koszalin.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email