Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Akcji Czysta Odra

13 kwietnia 2023

Na tle rzeki i drzew po bokach kadru kolorowy napis AKCJA CZYSTA ODRA od 28 kwietnia do 7 maja 2023 roku

Akcja Czysta Odra to największa akcja sprzątania tej pięknej rzeki, która ma miejsce od źródła aż po jej ujście i odbywa się jednocześnie w Polsce, Czechach i Niemczech. Zapoczątkowana w 2022 r. przez wrocławskiego ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego, akcja zakończyła się ogromnym sukcesem angażując ponad 15 tys. wolontariuszy biorących udział w ponad 100 wydarzeniach.

Teraz przyszedł czas na kontynuację tego dzieła, bo śmieci w Odrze niestety w dalszym ciągu nie brakuje.

Zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Akcji Czysta Odra, która będzie organizowana w okresie od 28 kwietnia do 7 maja 2023 roku.

Każdy może się przyłączyć i zorganizować własną akcję sprzątania Odry, jej brzegów lub dopływów w swojej okolicy. Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, aby spotkać się na ekologicznej majówce nad Odrą, by cieszyć się potem piękną, czystą przyrodą.

25 lokalnych organizatorów będzie mogło otrzymać wsparcie finansowe na przeprowadzenie akcji w postaci zwrotu poniesionych kosztów do wysokości 500 zł. Darczyńcą grantów drugi rok z rzędu jest Credit Agricole Bank Polska.

Podobnie jak w roku ubiegłym, Stowarzyszenie Wywrotka jest Regionalnym Koordynatorem Akcji Czysta Odra na odcinku od Słubic do Świnoujścia. Wszystkie osoby zainteresowane zorganizowaniem akcji na tym obszarze, proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia za pomocą formularza.

Akcja Czysta Odra została objęta Patronatem Honorowym Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – Pana Stanisława Wziątka.

Kontakt z Regionalnym Koordynatorem Akcji Czysta Odra (odcinek: Słubice-Świnoujście):

Stowarzyszenie Wywrotka
Anna Zimnicka:
akcjaczystaodra@stowarzyszeniewywrotka.pl, tel. 575 730 889.

 

Film video z ubiegłorocznej Akcji Czysta Odra:

 

Źródło: www.stowarzyszeniewywrotka.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email