Zachodniopomorski Puchar MTB w Policach

13 września 2018

W Policach odbyła się finałowa edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB.

Zachodniopomorski Puchar MTB to cztery maratony w kolarstwie górskim rozgrywane na terenie najpiękniejszych szczecińskich puszcz: Puszczy Wkrzańskiej, Puszczy Goleniowskiej i Puszczy Bukowej.

W finale rozgrywanym w Policach wzięło udział ponad 250 kolarzy.  Rywalizowali na dwóch dystansach: mini 25 kilometrów i 330 m w pionie i maxi 50 kilometrów i 660 m w pionie.

  • Zawodnicy obu dystansów zaczęli spokojnie od długiego szerokiego podjazdu, ostra jazda zaczęła się od Dębów Bogusława aż do linii mety. Po drodze zawodnicy pokonywali najlepsze single Puszczy i legendarne podjazdy w Policach - relacjonują organizatorzy wyścigu.

Na dystansie MEGA triumfowali Paweł Piotrowicz przed Mariuszem Gilem i Marco Hantschelem. Wśród Pań najlepsza okazała się Iwona Rychlewska przed Joanną Ziemak-Lis i Marleną Wojszczyk.

Na dystansie MINI najlepszy był młody Michał Jaskuła przed Jarkiem Panejko i Piotrem Jarmużewskim. Wśród Pań triumfowała Nikola Murawska przed Yaną Kulikovą i Magdaleną Płachecką Roszatycką.

Podczas finałowej edycji odbyły się dwa wyścigi dla dzieci z rekordową frekwencją.

Jednym ze sponsorów finałowej edycji Zachodniopomorskiego Pucharu MTB był Powiat Policki. Nagrody zwycięzcom wręczał Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki.

Fotogaleria

Tekst: Zachodniopomorski Puchar MTB, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Facebook.pl/Kadroaktywnie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email