Zachodniopomorski Przegląd Musztry Klas Mundurowych odbył się ponownie w Policach

19 kwietnia 2023

Uczestnicy przeglądu musztry i puchary

Kolejny raz odbył się w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Zachodniopomorski Przegląd Musztry Klas Mundurowych, w którym wzięło udział 8 drużyn.

Wydarzenie zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w Szczecinie.

W przeglądzie wystartowało osiem drużyn, ze Szczecina, Polic, Gościna, Kalisza Pomorskiego, Nowogardu, Chojny i Białogardu. Drużyny podczas przeglądu miały za zadanie zaprezentować musztrę zespołową zgodną z regulaminem musztry Siły Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, polską piosenkę marszową oraz program dowolny.

Zwycięzcami tegorocznej edycji przeglądu zostali uczniowie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim. Gospodarze wydarzenia, uczniowie Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, zajęli 2 miejsce. Na miejscu trzecim uplasowali się uczniowie z Centrum Edukacji "Zdroje" w Szczecinie.

W trakcie przeglądu uczestnicy mogli zobaczyć pokaz Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, podziwiać sprzęt wojskowy 12 Brygady Zmechanizowanej im. Generała Broni Józefa Hallera oraz pojazdy Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie.

Zwycięzcy Zachodniopomorskiej edycji przeglądu będą reprezentować województwo w Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 29-30 maja.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email