Za nami IX Bieg Przełajowy „Jarzębina” oraz Marsz Nordic Walking

8 października 2019

W Kościnie już po raz dziewiąty odbył się Bieg Przełajowy "Jarzębina" oraz Marsz Nordic Walking zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje.

Początek trasy zaplanowany był przy ul. Kruka w Kościnie, a meta na boisku piłkarskim. W wydarzeniu wzięło udział ponad 250 zawodników. W tym roku dla uczestników wydarzenia przygotowano dwie trasy.

Pierwsza trasa - biegowa i nordic walking o dystansie 4 km, przeznaczona była dla początkujących, zaś druga biegowa dla zaawansowanych o dystansie 7,6 km. Ponadto Nagrodzono także najlepszych w kategorii dzieci i młodzież.

Pakiet startowy zawierał między innymi okolicznościową koszulkę i oryginalny medal.

Szczegółowe wyniki

Nagrody zwycięzcom wręczali między innymi Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka oraz Radny Rady Powiatu w Policach Dariusz Podhajny. 

Ponadto organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje. Straż Graniczna zaprezentowała kompletny strój pirotechniczny, żołnierze z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej pokazali sprzęt bojowy i częstowali przepyszną grochówką, a ratownicy prezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Partnerem wydarzenia był między innymi Powiat Policki.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email