Za nami IV Powiatowy Festyn  Rodzinny „Z rodziną po zdrowie”

31 maja 2022

IV Powiatowy Festyn Rodzinny Z Rodziną po zdrowie

Za nami IV Powiatowy Festyn  Rodzinny "Z rodziną po zdrowie".

W minioną niedzielę po blisko dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią COVID-19,  na terenie  Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyła się cykliczna impreza, której głównym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia od juniora do seniora.

Na licznie przybyłych uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą aktywnych stoisk paramedycznych i edukacyjnych oraz skorzystać z propozycji np. masażu, okolicznościowego makijażu, nauki samobadania piersi, porady fizjoterapeuty, porady psychologicznej, konsultacji medycznej, usługi kosmetycznej czy zaopatrzenia ortopedycznego. Przygotowano również stanowiska z pokazem ratownictwa przedmedycznego oraz mini miasteczko ruchu drogowego, propagujące bezpieczeństwo uczestnika na drodze. Na stoiskach można było również dokonać degustacji zdrowych i świeżych soków owocowych oraz  różnych przekąsek .

Na najmłodszych czekały zabawy z Elmo urodzinki, ścianka wspinaczkowa,  a także dmuchane zamki, malowanie twarzy i bańki mydlane.

Ponadto, w ramach VII Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki była możliwość honorowego oddania krwi w mobilnej stacji krwiodastwa, a także wykonania przeglądu zębów u dzieci w Dentobusie - mobilnym dentyście.

Występy artystyczne

W trakcie festynu odbył się również już poraz czwarty Przegląd Twórczości Przedszkolnej "Jak dbać o swoje zdrówko?" w trakcie którego, pełni zaangażowania i pasji najmłodsi uczestnicy  prezentowali swoje umiejętności wokalno-taneczne. 

Ponadto pośród występów artystycznych pojawił się również taniec w wykonaniu dzieci ze Studia Taneczno-artystycznego RYTMIX  oraz pokazy baletowe  w wykonaniu dzieci – Compania baletowa z MOK Police. 

Zdrowa rywalizacja sportowa

Hart ducha i zdrowa rywalizacja sportowa nie opuszczała ani na chwilę uczestników Rodzinnej  Olimpiady Sportowej, oraz rozgrywek sportowych tj. plażowa piłka siatkowa czy piłka nożna.

Atrakcyjne nagrody dla uczestników festynu

Każdy uczestnik festynu  miał możliwość  wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Powiat Policki, a także przez wystawców prezentujących swoją działalność na stoiskach.

Organizatorzy

Głównym organizatorem wydarzenia był Powiat Policki we współpracy z Zespołem Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. W akcję włączyły się również organizacje pozarządowe.

Uroczystego otwarcia festynu dokonali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz oraz Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach Halina Michalak.

Fotogaleria

Dziękujemy wszystkim Sponsorom, Wystawcom, Partnerom, Organizacjom Pozarządowym i wszystkim, którzy spędzili z nami aktywnie dzień  za udział w IV Powiatowym Festynie Rodzinnym "Z Rodziną po zdrowie".

Herb Powiatu Polickiego


Tekst: Agnieszka Rychlik -Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach
Foto główne: Paulina Wiercioch/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach
Fotogaleria: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email