XXIX Forum Samorządowe za nami

26 czerwca 2024

XXIX Forum Samorządowe zebrało przedstawicieli samorządów i starostwa

Fundusz remontowy dróg powiatowych, uruchomienie punktu paszportowego w Starostwie Powiatowym a także samowystarczalność energetyczna były najważniejszymi tematami dzisiejszego spotkania. Gospodarzami XXIX Forum Samorządowego byli Shivan Fate, Starosta Policki i Janusz Szwyd, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach.

Przedstawiciele samorządów spotykają się cyklicznie, by omawiać najważniejsze zagadnienia dla sprawnego działania całego powiatu. Dziś spotkali się już po raz 29, ale w nowym składzie.

O to, by gminy wraz ze starostwem utworzyły wspólny fundusz remontowy wnioskował Shivan Fate, Starosta Policki. Specjalnie na tę okazję przygotował arkusz kalkulacyjny wraz z wstępnym pomysłem na to, w  jaki sposób wszystkie podmioty mogłyby partycypować w kosztach. Omawiano także prawne zagadnienia związane z tym tematem. Dodatkowo, ustalono, że w ramach Funduszu zostanie stworzona lista  najpilniejszych remontów dróg w całym powiecie polickim i harmonogram ich realizacji. 

- Pozwoli to mieszkańcom na to, by dokładnie wiedzieli, które drogi będą remontowane i w jakim okresie, jakie mamy plany i priorytety – powiedział Shivan Fate, podkreślając, że liczy się współpraca i efekt końcowy, czyli drogi, po których będzie się lepiej i bezpieczniej jeździć.

Podczas spotkania poruszono również temat samowystarczalności energetycznej w powiecie polickim, a także otwarcia długo wyczekiwanego punktu paszportowego w Starostwie Polickim. Zgodnie z planem, ma on zacząć działać już na początku sierpnia tego roku. Obecnie trwają prace związane z bezpieczeństwem i odbiory techniczne.

Kolejne Forum Samorządowe już we wrześniu.

Tekst i zdjęcia: Sylwia Turkiewicz, Wydział Prezydialny Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email