XX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Babolat Cup z udaną frekwencją

20 lutego 2018

W ubiegły weekend odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Babolat Cup. Wydarzenie zorganizowano w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza.

Impreza odbyła się w dniach 17-18 lutego i przebiegała naturalnie we wspaniałej atmosferze, a między meczami zawsze znalazł się czas na uśmiech i doskonałą zabawę.

Zgodnie z założonym harmonogramem, w sobotę odbył się turniej główny oraz zawody seniorów, a w niedzielę plac gry przejęli amatorzy. Rywalizacja toczyła się na dziewięciu boiskach, grano zarówno pojedynczo, jak i w parach. Nie zawiodła frekwencja, ponieważ do turnieju znów zgłosiła się bardzo duża liczba chętnych.

– Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć blisko 300 zawodników z niemal wszystkich zakątków kraju – mówi Krzysztof Bobala, organizator imprezy. – Przyjechała też mocna, kilkudziesięcioosobowa grupa graczy z Niemiec oraz osoby, które mieszkają na co dzień w Polsce, ale pochodzą z tak egzotycznych miejsc jak Indie, Nowa Zelandia czy Mauritius.

Tegoroczna edycja Babolat Cup była wyjątkowa, ponieważ świętowano dwudziestolecie istnienia. Tym bardziej cieszy fakt, że impreza okazała się dużym sukcesem, a wszyscy zawodnicy opuszczali Pomorze Zachodnie z uśmiechem i satysfakcją ze wspólnie spędzonego czasu. W trakcie minionego weekendu udało się rozegrać niemal 600 meczów, zużyto ponad 2 500 lotek oraz wypito blisko 600 litrów wody i izotoników.

Partnerem turnieju był Powiat Policki i Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dzięki temu organizatorzy mieli do dyspozycji wspaniałą halę widowiskowo-sportową. Sponsorem tytularnym turnieju jest od tego roku firma Babolat, a partnerami, oprócz wspomnianego Powiatu Polickiego, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Szczecin, Fast Terminal, Galeria Kaskada, SEC i Oshee. Organizatorami imprezy byli Agencja Reklamowa Bono, Stowarzyszenie Bene Sport Active i firma Bene.

– Raz jeszcze dziękuję wszystkim zawodnikom za wspaniałą zabawę oraz wielkie sportowe emocje i wyrażam wielką nadzieję, że z każdym z nich będziemy mieć okazję zobaczyć się ponownie za rok, kiedy to ma odbyć się dwudziesta pierwsza edycja Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Babolat Cup – dodaje Bobala.

Liczby XX edycji Babolat Cup:

  • 57 – tyle rozegrano kategorii
  • 137 – tyle rozegrano grup
  • 371 – tyle przyjęto zgłoszeń do turnieju 
  • 251 – tylu zawodników gościło w Policach
  • rozegrano 523 mecze
  • Najstarszy zawodnik – 82 lata – rocznik 1936
  • Najstarsza para deblowa – suma lat 155
  • Najmłodszy zawodnik – 12 lat
  • Najmłodsza para deblowa – 26 lat (dwóch chłopców po 13 lat)

Fotogaleria

Tekst: Dominik Kwiatkowski/Agencja Reklamowa Bono, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Agencja Reklamowa Bono


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email