XVIII Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół i ośrodków specjalnych

12 maja 2022

Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska podczas otwarcia Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W środę 11 maja na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbył się XVIII Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół i ośrodków specjalnych.

Turniej odbył się po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. 

Uczestnicy mieli do pokonania nie tylko część teoretyczną (test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc), ale także praktyczną na terenie miasteczka drogowego (jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz tor przeszkód). W zmaganiach wzięło udział 7 drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Najlepsze drużyny awansowały do etapu ogólnopolskiego. 

Uroczystego otwarcia środowego turnieju dokonali między innymi przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach: Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach Ryszard Budzisz, a także Wiceprezes Polskiego Związku Motorowego Zarząd Okręgowy w Szczecinie Józef Liszczak. Nagrody najlepszym uczestnikom wręczał między innymi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Szczecinie przy wsparciu między innymi Powiatu Polickiego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email