XVI Forum Samorządowe Powiatu Polickiego

12 lutego 2019

12 lutego odbyło się XVI Forum Samorządowe Powiatu Polickiego. Forum odbyło się w Starostwie Powiatowym w Policach i było pierwszym spotkaniem w nowej kadencji 2018-2023.

Forum Samorządowe, któremu przewodniczy Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, odbywa się raz na kwartał i jest doskonałą platformą wymiany doświadczeń i wdrażania nowych pomysłów w gminach Powiatu Polickiego i w samym Powiecie Polickim.

Podczas XVI Forum Samorządowego zaprezentowano program walki z otyłością dzieci. Prezentację przedstawili goście z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Poruszono także temat organizacji przez samorządy szkoleń dla pracowników gmin i starostwa, których koszty będzie ponosił organizator.

Ponadto dyskutowano nad nową siedzibą filii Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Przecławiu, a także poruszono kwestie drogowe: harmonogram przebudowy i remontów dróg powiatowych, różne warianty finansowania remontów i przebudowy dróg, zimowe utrzymanie dróg oraz bieżące utrzymanie dróg powiatowych. 

Podjęto także temat wspólnego monitorowania jakości powietrza w Powiecie Polickim oraz publicznego transportu zbiorowego w powiecie. Przedstawiono inicjatywę Forum Przewodniczących Rad Województwa Zachodniopomorskiego w kadencji 2018-2023 oraz omówiono współpracę zagraniczną Gminy Police i Powiatu Polickiego z partnerami niemieckimi.

Kolejne Forum Samorządowe Powiatu Polickiego odbędzie się 16 kwietnia na terenie Gminy Kołbaskowo.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email