XIV Policki Kiermasz Pracy „Szansa na lepszą przyszłość”

23 czerwca 2016

17 czerwca Powiatowy Urząd Pracy w Policach zorganizował XIV Policki Kiermasz Pracy „Szansa na lepszą przyszłość”, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Przedsięwzięcie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka oraz Burmistrza Polic Władysława Diakuna.

Kiermasz Pracy został uroczyście otwarty przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Jana Sławczyńskiego, Wicestarostę Polickiego Pana Pawła Mirowskiego i Wiceburmistrza Polic Macieja Greinerta.
W holu Miejskiego Ośrodka Kultury od godziny 10.15 rozpoczęło się odwiedzanie stoisk pracodawców przez osoby bezrobotne.

W przedsięwzięciu wzięło udział 15 pracodawców, 7 przedstawicieli Agencji Pracy, 5 przedstawicieli instytucji wspierających rynek pracy w tym Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie i Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie oraz 3 przedstawicieli instytucji edukacyjnych. Był także Urząd Pracy z Niemiec.

Atutem tegorocznego kiermaszu pracy była możliwość bezpośredniej rozmowy kandydatów z pracodawcami oraz przedstawicielami polskich i niemieckich instytucji zajmujących się problematyką zatrudnienia w kraju i za granicą.

Dostępne podczas kiermaszu oferty pracy obejmowały w większości przypadków branże: elektryczną, medyczną, handlową, transportową, finansową oraz szereg ofert pracy dla niewykwalifikowanych pracowników fizycznych.

XIV Kiermasz Pracy został zorganizowany przy wsparciu finansowym ze strony Starostwa Powiatowego w Policach oraz Urzędu Miejskiego w Policach, a udział w nich był bezpłatny dla wystawców jak i dla wszystkich pozostałych uczestników.

W tegorocznym Kiermaszu Pracy udział wzięło ok. 400 osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy. Pracodawcy zrealizowali wolne miejsca pracy. Nawiązali kontakt z osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia i umówili się na dalszy etap rozmów kwalifikacyjnych.

Fotogaleria

Tekst: Anna Modzelewska/Kierownik Referatu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email