XII Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół i Ośrodków Specjalnych

19 czerwca 2019

W dniach 12-14 czerwca 2019r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach odbył się XII Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół i Ośrodków Specjalnych. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Starostę Polickiego Andrzeja Bednarka.

W Turnieju wzięły udział najlepsze drużyny reprezentujące województwa: dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, mazowieckie, małopolskie, zachodniopomorskie.

Uczestnicy Turnieju brali udział w czterech konkurencjach: przejazd rowerem po torze sprawnościowym, przejazd po miasteczku ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz test wiedzy z zakresu ruchu drogowego.

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce- reprezentacja z SOSW we Wschowie

II miejsce- SOSW nr 1 d DNR w Policach

III miejsce – SOSW nr 10 we Wrocławiu

Wręczono także nagrody indywidualne.

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Polski Związek Motorowy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Powiat Policki.

Fotogaleria

Tekst: Joanna Wrzosek/Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email