XII Forum Samorządowe w świetlicy środowiskowej w Buku

11 października 2017

10 października w świetlicy środowiskowej w Buku odbyło się XII Forum Samorządowe. 

Podczas Forum, które prowadził Cezary Arciszewski, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, podjęto wiele ważnych dla samorządów kwestii w obszarach dotyczących przede wszystkim polityki zdrowotnej (pomoc dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie, Oddział w Policach), społecznej (funkcjonowanie pobytu w domu Senior+ na lata 2018 i 2019 oraz udział gmin w projekcie pn. "Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach"), a także przedsiębiorczości (współpraca z Enterprise Europe Network w zakresie organizacji m.in. punktów konsultacyjnych w gminach, paneli i misji biznesowych).

Zebrani przedyskutowali także z Komendantem Powiatowym Policji w Policach oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Trzebież kwestię przeprowadzenia analizy oznakowania jezdni  w celu unormowania sytuacji panujących na drogach powiatowych związanej z przejazdami pojazdów nienormatywnych lub ciężarowych. 

Rozmawiano także o wspólnym zaangażowaniu finansowym w realizację inwestycji drogowych oraz o wsparciu finansowym służb powiatowych w roku przyszłym.

Kolejne Forum Samorządowe zaplanowano w miesiącu lutym 2018 roku.

Fotogaleria

Tekst: Magdalena Kotowska/Naczelnik Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email