XI Wierszomania pod hasłem „Jestem Polakiem”

19 kwietnia 2018

XI edycja Wierszomanii odbyła się pod hasłem "Jestem Polakiem". To w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Wierszomania zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Policach odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury 17 kwietnia. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Starostę Polickiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Andrzej Bednarek Starosta Policki, Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach, Anna Ryl Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury, dyrektorzy placówek powiatowych: Beata Brzostek (SOSW w Tanowie), Ryszard Budzisz (SOSW nr 1 w Policach), Jan Sławczyński dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach oraz dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i dzieci z gmin powiatu polickiego.

Razem ze Starostą Polickim Andrzejem Bednarkiem i Gabrysiem Sieniakowskim, ubiegłorocznym laureatem, publiczność mówiła "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy.

Dzieci również śpiewały piosenkę pod tym samym tytułem co tegoroczne hasło. Przedszkolaki miały też okazję zapoznania się z historią odzyskania niepodległości , rozerwania łańcuchów symbolizujących niewolę kraju i uwolnienia biało-czerwonych balonów. Poza wysłuchaniem pięknych recytacji konkursowych dzieci obejrzały film edukacyjny o polskich symbolach narodowych.

Swoich uczestników zgłosiło do przeglądu wierszy trzynaście placówek z powiatu polickiego. Były przedszkola nr: 1, 5, 6, 8, 9, 10, 11, przedszkole z Trzebieży, Szkoła Podstawowa nr 6, SOSW Tanowo, SOSW nr 1 w Policach, Szkoła Podstawowa z Mierzyna i Szkoła Podstawowa z Niekłończycy.

 W jury zasiadała Róża Czerniawska-Karcz poetka, Marta Szczepańska Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury i Tamara Wacholc z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach.

Po długich i owocnych naradach jury ogłosiło następujący werdykt:

Wyróżnienie:

  • Adam Jadacki i Jakub Kanigowski z SOSW Tanowo za wiersz "Katechizm Polskiego dziecka" W. Bełzy,
  • Grzegorz Grochowski z SOSW nr 1 w Policach za wiesz "Ja Ułan" ,
  • Maja Pawłowska z PP10 za inscenizację i wiersz T. Kubiaka "Roże Agaty",

Nagrody:

1. miejsce - Julia Dąbrowska z PP11 w wierszu Elżbiety H. Krzystek Jones "Polska",
2. miejsce - Larysa Smołuch z PP5 w wierszu Z.M. Miszczak "Czy Ty kochasz..?",
3. miejsce - Iga Molenda z PP9 w wierszu Cz. Janczarskiego "Piękna jest nasza ziemia"

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, plecaki z gadżetami, okolicznościowe serduszka, balony i słodycze z tortu jubileuszowego.

Dodatkowo przedszkola za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca dostały bony do Empiku oraz piłki do siatkówki.

Sponsorem Wierszomanii 2018 był Powiat Policki, a także Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie.

Jako konferansjerki wystąpiły aktorki teatru Elipsa. 

Fotogaleria

Tekst: Anna Pasierb/Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Grzegorz Banderowicz


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email