X i XI runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację oraz Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego i Mistrzostwa Powiatu Polickiego

3 grudnia 2020

Uczestnicy zawodów sportowych w Biegu Na Orientację

Weekend 20-22 listopada był bardzo intensywny dla zawodników Orientacji Sportowej, biorących udział w zawodach rozgrywanych na Ziemiach Powiatu Polickiego.

W ciągu 3 dni odbyło się aż 5 biegów. Zmagania rozpoczęto od nocnego sprintu po Osiedlu Bogusława X w Policach. Sobota była bardzo intensywnym dniem - rano zmagania przeniosły się do Nowego Warpna, gdzie na zawodników czekał start w biegu sprinterskim w ramach Mistrzostw Powiatu Polickiego, a następnie od godziny 13:00 w lesie w Trzebieradzu odbył się bieg średniodystansowy zaliczany do Mistrzostw Pomorza i Kujaw w BnO.

Jeszcze tego samego dnia, a właściwie w nocy zawodnicy wystartowali w biegu nocnym o tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego.

Ostatni bieg odbył się w niedzielę. Zawodnicy musieli zmierzyć się z najbardziej wymagającym dystansem - klasycznym. Bieg również zaliczany był do Mistrzostw Pomorza i Kujaw w BnO.

W sumie w zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z 5 województw - Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Pomorskiego, Kujawsko Pomorskiego i Zachodniopomorskiego.

  • Bardzo nas cieszy fakt, że w rywalizacji, aktywnie wzięli udział mieszkańcy Powiatu Polickiego m.in. z Polic, Nowego Warpna i Trzebieży - mówi Bartłomiej Mazan organizator zawodów.

Zawody odbyły się przy zachowaniu rygoru sanitarnego. Mistrzostwa zostały zrealizowane przy wsparciu Powiatu Polickiego, a także Gminy Police.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Klub Orientacji Sportowej BnO Szczecin


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email