Wystawa malarstwa Stefana Towpychy „Retrospekcje”

24 października 2023

Przewodniczący Rady Powiatu w Policach wręcza upominek malarzowi

W piątek 20 października w Bibliotece im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach w Dziale Regionalnym odbyła się wystawa malarstwa Stefana Towpychy "Retrospekcje". 

Stefan Towpycha to trzebieski marynista, pasjonat malarstwa i członek Niezależnego Europejskiego Stowarzyszenia Twórców im. Ewy Dąbrowskiej w Policach. (NEST-ART).

Urodził się w 1940 roku w Potoku Złotym (obecnie Ukraina), obecnie mieszka w Trzebieży.

Były elektromechanik, rybak, marynarz. Od 2009 roku słuchacz i uczestnik warsztatów malarskich Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Policach. Od 2011 roku jest członkiem i uczestnikiem plenerów malarskich Niezależnego Europejskiego Stowarzyszenia Twórców im. Ewy Dąbrowskiej w Policach. (NEST-ART). Pasje malarskie doskonalił na zajęciach pod kierunkiem Wandy Szestawickiej-Sikory, Ewy Dąbrowskiej, prof. Michała Szewczyka oraz Barbary Dadej.

Swoje obrazy pokazywał na wielu wystawach zbiorowych w Transgranicznym Ośrodku Ekologicznym w Zalesiu i Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

W piątkowym wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym przedstawiciele samorządów - Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Burmistrz Polic Władysław Diakun.

Wystawę można zwiedzać do końca listopada w godzinach otwarcia Działu Regionalnego.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach

Foto: Wojciech Rzepka


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email