Wystawa fotograficzna „Tacy Jak Wy, Tacy Jak My”

19 grudnia 2022

Sztalugi, a na nich zdjęcia podczas wystawy fotograficznej

16 grudnia w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach została zorganizowana wystawa fotograficzna „Tacy Jak Wy, Tacy Jak My”.

Wydarzenie odbyło się w ramach Lokalnego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych oraz Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z budżetu Powiatu Polickiego.

To kolejna odsłona projektu „Niepełnosprawny czy Sprawny?”, którego głównym założeniem jest wzbogacenie wiedzy na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami oraz integracja z osobami sprawnymi.

Wychodząc naprzeciw potrzebom stworzenia przestrzeni łączącej osoby z niepełnosprawnościami z osobami pełnosprawnymi twórcy projektu nawiązali współpracę z Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie.

Kluczowym założeniem wspólnego działania była organizacja spotkań, w których uczestniczyli uczniowie klas fotograficznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach oraz Technikum Łączności w Szczecinie.

Patrząc na wystawione fotografie powstałe przy wykorzystaniu techniki wielokrotnej ekspozycji nie zdoła się uchwycić pełnosprawności lub niepełnosprawności ukrytych w połączonych sylwetkach bohaterów. Widać jedynie człowieka, w którym można odnaleźć cząstkę siebie samego, który tak samo jak my wyraża emocje, uczucia, miewa dobre i złe dni - mówią organizatorzy.

Organizatorzy wystawy zapraszają wszystkich chętnych do oglądania wystawy „Tacy Jak Wy, Tacy Jak My”, aby każdy mógł sam przekonać się, iż w głębi duszy wszyscy jesteśmy tacy sami.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Chabasińska, Maciej Gapys/Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach

Foto: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach, Dulny Foto


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email