Wyniki XIII Konkursu Wierszomania pod hasłem „Bawmy się wierszami – Ziemia przetrwa z nami”

26 maja 2020

Wyniki XIII Konkursu Wierszomania pod hasłem "Bawmy się wierszami - Ziemia przetrwa z nami"

W dniu 22 maja 2020 roku Jury w składzie:

 • Tamara Wacholc, Przewodnicząca Jury, terapeuta rodzinny, wieloletni członek Jury Konkursu Wierszomania z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach;
 • Anna Słowińska, Prezes Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego w Policach;
 • Renata Gniewosz, logopeda i emisjonistka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach,

po długich i owocnych obradach oraz wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznało następujące nagrody:

I MIEJSCE

 • Agata Jędrzejewska z Przedszkola Publicznego nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Policach za recytację wiersza Urszuli Kozłowskiej pt. "Kaczka"

II MIEJSCE EX AEQUO

 • Mikołaj Gorzka z Przedszkola Publicznego nr 9 "Tęczowa Kraina" w Policach za recytację wiersza Doroty Gellner pt. "Wiosenny Czarodziej"
 • Jagna Chełminiak z Przedszkola Publicznego nr 11 w Policach za recytację wiersza Jana Kasperkowiaka pt. "Mali strażnicy przyrody"

III MIEJSCE EX AEQUO

 • Adam Grygorewicz i Lilianna Jagielska z Przedszkola Publicznego nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Policach za recytację wiersza Pauliny Grygorewicz pt. "Kawałeczek świata"
 • Sebastian Janus z Przedszkola Publicznego nr 9 "Tęczowa Kraina" w Policach za recytację wiersza Doroty Gellner pt. "Duszki leśne"

WYRÓŻNIENIA

 • Zuzanna Malinowska z Przedszkola Publicznego w Przecławiu za recytację wiersza Bożeny Formy pt. "Nasza planeta"
 • Jan Błażejczak Przedszkola Publicznego nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Policach za recytację wiersza Teresy Fiutowskiej pt. "Szalona wyliczanka"
 • Aleksandra Freitag z Przedszkola Publicznego w Tanowie za recytację wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. "Kran".

Poziom uczestników był bardzo wyrównany, interpretacje zachwyciły Jury, stąd na miejscu drugim i trzecim są podwójni zwycięzcy.

Dodatkowo Monika Piątkowska Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach przyznała wyróżnienie dla Julii Henschel z Przedszkola w SOSW w Tanowie za recytację wiersza.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy oraz nagrody, a o terminie wręczenia poinformujemy wkrótce. Prosimy o zaglądanie na naszą stronę: www.poradniapolice.pl 

Kilka słów od Anny Słowińskiej

Kochane Dzieciaki,
Z wielką przyjemnością obejrzałam Wasze recytacje. Widać, ile pracy i czasu włożyliście w nauczenie się, a następnie wyćwiczenie wierszy, które prezentowaliście.

Składam Wam podziękowanie za to, bo byliście fantastyczni. Wszyscy wykonaliście bardzo dobrą pracę. Oczywiste, że występowanie przed kamerą jest dużo trudniejsze niż przed żywą publicznością więc jestem przekonana, że "na żywo" poszło by Wam jeszcze lepiej.

Dziękuję też Waszym rodzicom, opiekunom i wychowawcom, zaangażowanym w Wasze starania w konkursie "Wierszomania", za pomoc w przygotowaniu dekoracji, nagrywaniu filmów, a nawet odegraniu drugoplanowych ról. Na pierwszym planie naturalnie byliście Wy.

Szkoda, że siedząc przed monitorem mojego komputera, ale biję Wam głośno brawo i zachęcam w przyszłości do brania udziału w konkursach, nie tylko "Wierszomanii", ale różnych konkursach we wszystkich dziedzinach. Da Wam to dużo satysfakcji, a Waszym bliskim radość i dumę.

Wszystkie osoby, które chciałyby sprawdzić swoje siły w tworzeniu wierszy czy opowiadań – zapraszam do naszego Stowarzyszenia.

Organizatorom dziękuję za zaproszenie do obrad jury i wszystkich

pozdrawiam serdecznie
Anna Słowińska
Prezes Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego w Policach

Tekst: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji/archiwum


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email