Wychowankowie trzebieskiego MOWu pomogli w remoncie Domu Dziennego Senior+

13 grudnia 2021

Wychowankowie MOW w Trzebieży podczas remontu

10 wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży wzięło udział w remoncie Domu Dziennego Senior+ w Policach. Zakończone kilka dni temu prace trwały około dwóch tygodni.

Chłopcy działający jako wolontariusze w tzw. Grupie Szybkiego Reagowania mieli za zadanie przeprowadzenie drobnych prac reparacyjnych pod malowanie oraz pomalowanie wnętrza budynku.

  • Cieszę się, że we współpracy lokalnej udaje się prowadzić działania "przyjemne i pożyteczne". Dobrze, że chłopcy mają okazję do rozwoju ważnych umiejętności, że robią to w praktyce (konkretny remont, konkretne miejsce), a do tego pomagają innym, co jest dobre samo w sobie, a do tego jest dla nich źródłem satysfakcji i uznania mówi dyrektor trzebieskiego MOWu Marcin Głuszyk.

Wychowankowie, którzy wzięli udział w remoncie, uczestniczą w szkoleniu zawodowym realizowanym w trybie innowacji pedagogicznej, w ramach której organizowany jest szereg szkoleń zawodowych realizowanych w specyficznych warunkach funkcjonowania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Chłopcy pomagają i zdobywają konkretne umiejętności, przy okazji realizując kurs, po którym będą zdawać egzamin w Izbie Rzemieślniczej, aby uzyskać kwalifikacje zawodowe – w tym przypadku będzie to tytuł malarza budowlanego. Z obserwacji ośrodka wynika, że większość wychowanków posiada zainteresowania i predyspozycje do zajęć zawodowych, np. remontowych, stolarskich, mechanicznych, kucharskich, fryzjerskich, videooperatorskich.

Grupa wolontariacka współpracuje z wieloma podmiotami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami społecznymi, w tym także z Wydziałem Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach, który poprosił MOW o pomoc przy remoncie.

Tekst i Foto: Jakub Siusta


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email