Wychowankowie MOW Trzebież Mistrzami Polski!

20 marca 2018

W miniony weekend w Borowiu odbyły się finały XVII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Wychowanków MOW pod patronatem PZPN.

Drużyna MOW Trzebież po raz pierwszy wzięła udział w tych rozgrywkach. Na początku marca odbyły się wojewódzkie eliminacje. Drużyny z naszego regionu rywalizowały dzięki uprzejmości Dyrekcji OSiR Police w hali przy ul. Siedleckiej. Eliminacje zwyciężyła drużyna MOW Trzebież i w ten sposób znalazła się w gronie finalistów.

Pierwszy dzień finałów przeznaczony był na rozgrywki grupowe. Od niedzielnego poranka trwały spotkania fazy play-off. W półfinałach MOW Borowie pokonał MOW Warszawa 4:2, a MOW Trzebież wygrał z MOW Rudy 4:1.

W finale gospodarze - MOW Borowie, objęli prowadzenie już w 30. sekundzie meczu. Nim na zegarze minęła druga minuta, był ponownie remis. W 6. minucie (mecze rozgrywane 2x10 minut) zespół MOW Trzebież wyszedł na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się po przerwie. Po zmianie stron miejscowi dążyli do wyrównania, co przyniosło efekt na pięć minut przed końcową syreną. W regulaminowym czasie gry nie padło rozstrzygnięcie. Gola na wagę mistrzostwa Polski, w drugiej połowie dogrywki, zdobył piłkarz z Trzebieży.

Wychowanek MOW Trzebież Sebastian Nowicki (kapitan drużyny) został królem strzelców finałów. Inni piłkarze z naszej drużyny: Karol Kaszyc i Andrzej Liszkiewicz wybierani byli zawodnikami meczów.

Wychowanków trzebieskiego ośrodka do zwycięstwa przygotował i poprowadził wychowawca MOW Trzebież Dariusz Sładkiewicz.

Najlepsze trzy zespoły finałów otrzymały  medale oraz upominki rzeczowe ufundowane m.in. przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zwycięzcom wręczono także Puchar Przechodni HMP MOW.  Nagrody wręczali dyrektor MOW w Borowiu Zbigniew Karwowski oraz patron honorowy mistrzostw poseł Grzegorz Woźniak.

Ostateczna kolejność mistrzostw

  1. MOW Trzebież
  2. MOW Borowie
  3. MOW Rudy
  4. MOW Warszawa
  5. MOW Kalety
  6. MOW Włocławek
  7. MOW Wola Rowska
  8. MOW Łobżenica
  • W imieniu Zarządu Powiatu w Policach składamy wychowankom MOWu najlepsze życzenia i gratulacje. To wielki sukces dla trzebieskiego ośrodka i wielka duma dla nas, że mamy w Powiecie Polickim Mistrzów Polski - mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Fotogaleria

Tekst: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Fot: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email