Wszystkiego najlepszego, Litwo!

19 lutego 2018

Na mapie świata niewiele jest państw, które łączyłoby  kilkaset lat wspólnej historii, wiele wybitnych postaci z dziedziny kultury, nauki, religii i polityki. Rzeczpospolita Obojga Narodów była potęgą dlatego, że umieliśmy współpracować. Najlepiej rozpoznawalnym, a z pewnością największym obrazem sukcesów polsko-litewskiej współpracy jest  „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki.

W bardzo ważnym dla naszych litewskich przyjaciół dniu, Polska składa sąsiadom z nad Niemna serdeczne życzenia radosnego i wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości. Niech rok 2018 – rok stulecia odzyskania niepodległości przez Litwę i Polskę – upłynie nam wspólnie pod znakiem przyjaźni, współpracy i radości.

Z okazji tak ważnego dla Litwy jubileuszu, reprezentanci i sympatyczki Rycerskiej Kadry Polski przed obrazem Jana Matejki przekazują polskie życzenia dla sąsiadów z nad Niemna.

Organizatorzy obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszają wszystkich Polaków do składania życzeń przyjaciołom z Litwy.

Wystarczy polubić lub udostępnić film z życzeniami, który dostępny jest na www.facebook.com/niepodlegla1918 lub www.youtube.com/niepodlegla1918.

Film z życzeniami powstał dzięki współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie i Instytutem Polskim w Wilnie.

Autorem logo obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest Marszałek Piłsudski.

Więcej na www.niepodległa.gov.pl

Tekst i Foto: Biuro Programu "Niepodległa"


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email