Wręczono umowy w ramach pilotażowego projektu „Aktywny Rodzic”

31 sierpnia 2022

Starosta Policki Andrzej Bednarek wręcza dokument uczestnikowi projektu

We wtorek 30 sierpnia wręczono umowy w ramach pilotażowego projektu "Aktywny Rodzic" realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, we współpracy między innymi z Powiatowym Urzędem Pracy w Policach.

Projekt „Aktywny Rodzic”, to projekt, którego celem jest doprowadzenie do zatrudnienia w terminie do 31 października 2023 r. 136 osób bezrobotnych z terenu dziewięciu powiatów województwa zachodniopomorskiego, w tym Powiatu Polickiego.

Projekt polega na refundacji kosztów (w wysokości stawek rynkowych) opieki nad dzieckiem w wieku do 5 lat w: przedszkolu, żłobku, klubie dziecięcym, u opiekuna dziennego lub niani, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 5 rok życia.

Uczestnik projektu może ubiegać się o dofinansowanie do 1200 zł, przez okres do 12 miesięcy (maksymalnie do kwietnia 2023 r.), pod warunkiem, że w ciągu miesiąca od podpisania umowy uczestnictwa w projekcie, podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub rozpocznie działalność gospodarczą.

Dodatkowo, w ramach projektu, jest możliwość finansowania pobytu w placówce przed podjęciem zatrudnienia przez uczestnika projektu, w czasie którego rodzic może szukać pracy, korzystać z rozmów doradczych czy uczestniczyć w szkoleniach.

W przypadku utraty zatrudnienia z przyczyn niezależnych od pracownika, uczestnik projektu nie będzie tracił refundacji. Zobowiązany będzie w ciągu miesiąca do podjęcia nowego zatrudnienia.

Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie w partnerstwie z dziewięcioma Powiatowymi Urzędami Pracy z terenu województwa zachodniopomorskiego. Partnerami w projekcie są Powiatowe Urzędy Pracy w: Białogardzie, Gryficach, Kamieniu Pomorskim, Łobzie, Myśliborzu, Policach, Szczecinku, Świdwinie, Szczecinie. W Powiecie Polickim z projektu skorzysta 15 rodziców.

Umowy uczestnikom projektu wręczyli przedstawiciele Powiatu Polickiego: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, a także Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski i Zastępca Dyrektora Radosław Poziemski.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email