Wprowadzenie relikwii błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

18 czerwca 2019

W sobotę 15 czerwca w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Policach odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu ulicami Jasienicy do pobliskiego kościoła. Następnie odprawiona została Msza Święta, którą koncelebrował ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. 

Organizatorem zdarzenia był NSZZ "Solidarność" oraz ks. kanonik Waldemar Szczurowski.

W uroczystości wzięli udział Mieszkańcy, poczty sztandarowe Powiatu Polickiego, Gminy Police, służb mundurowych i związków zawodowych. We Mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu w Policach.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko było kapelanem warszawskiej "Solidarności". Został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w 1984 roku. Błogosławionym kościoła katolickiego został ogłoszony 6 czerwca 2010 roku na Placu Piłsudskiego w Warszawie. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email