WOŚP zagrała w Powiecie Polickim

18 stycznia 2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tradycyjnie zagrała w Powiecie Polickim. 

Tegoroczna WOŚP grała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W Powiecie Polickim zarejestrowano cztery sztaby: GCKiB w Dobrej, Gmina Kołbaskowo, Zespół Szkół w Nowym Warpnie i Zespół Szkół Nr 2 w Policach –Jasienicy.

Gmina Police

W Gminie Police zorganizowano kilka zbiórek pieniędzy, między innymi w szkołach, klubach osiedlowych i w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Największą imprezę w Powiecie Polickim zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Policach. Od godziny 11:00 rozpoczęto zbieranie pieniędzy poprzez licytacje, loterie i sprzedaż różnorodnych przedmiotów. Na scenie polickiego MOKu odbywały się występy i pokazy. Tradycyjnie zaprezentowano bajkę w wykonaniu polickich VIPów - "Zew Natury" (aktorami byli Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska, wiceburmistrzowie oraz radni miejscy). 

Policcy samorządowcy zaśpiewali także kilka piosenek, ukazując swój talent wokalny. Na muzycznej scenie wystąpili Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski oraz Burmistrz Polic Władysław Diakun. 

Imprezę zorganizowaną w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach tradycyjnie zakończyło światełko do nieba. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Klubie Osiedlowym w Jasienicy. To tam utworzono sztab WOŚP Gminy Police. Odbyły się występy artystyczne, licytacje, pokazy i wiele innych atrakcji. Wśród przedmiotów przekazanych na licytacje były gadżety WOŚP, artykuły sportowe czy nożyczki Daniela Trauta, który ustanowił rekord Polski w strzyżeniu na czas.

Jedyny sztab WOŚP w Gminie Police, w imprezach organizowanych od piątku do niedzieli, zebrał rekordową kwotę 114 854,51 zł i 1 442 zł w walucie obcej.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Gmina Kołbaskowo

Tradycyjnie centrum Finału WOŚP w Gminie Kołbaskowo była Szkoła Podstawowa w Przecławiu. To tam, jak co roku można było podziwiać m.in. występy dzieci i młodzieży oraz zespołów wokalnych i tanecznych, odwiedzić pchli targ oraz kawiarenkę z pyszną kawą i ciastem.

Podczas finału WOŚP odbyły się emocjonujące licytacje - gadżety z podpisami (m.in. piłkarzy Pogoni Szczecin, Aliny Wojtas, Olka Doby, Roberta Burneiki, Zespołu Nad Porami Roku), a także złote serduszka, jubileuszowe koszulki Wielkiej Orkiestry, vouchery na zabiegi pielęgnacyjne i usługi fryzjerskie, wyroby rękodzielnicze…. to tylko cząstka tego, co organizatorzy przygotowali w tym wyjątkowym dniu.

Jak przystało na jubileuszowy finał, pobiliśmy w tym roku nasz gminny rekord - podczas trwającej 5 godzin imprezy  zebraliśmy 31 764,13 zł i 161,16 euro!

Wszystkim osobom, które grały tego dnia z nami serdecznie dziękujemy!

Fotogaleria

Tekst: kolbaskowo.pl

Foto: Grzegorz Smolicz

Gmina Dobra

W Gminie Dobra świętowano w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły w Bezrzeczu. Na scenie odbywały się między innymi występy artystyczne oraz licytacje. 

Tradycyjnie zaprezentowano światełko do nieba. Pierwsze zorganizowano w sali gimnastycznej przedstawiając pokaz laserowy, a drugie już na zewnątrz - pokaz pirotechniczny.

Sztab WOŚP w Gminie Dobra zebrał 50 449,85 złotych i 299,41 euro.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Gmina Nowe Warpno

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Zespole Szkół w Nowym Warpnie. Kwota jaką udało się zebrać to 3 600 zł.

Akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparł również Powiat Policki, przekazując przedmioty na licytacje i współorganizując wydarzenia związane ze zbiórką pieniędzy. 

Drukuj Drukuj Email Email