WOŚP zagra także w Powiecie Polickim

12 stycznia 2017

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 15 stycznia. W Powiecie Polickim zarejestrowane zostały cztery sztaby.

Tegoroczna WOŚP organizowana jest dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W Powiecie Polickim Orkiestra zagra już w sobotę. W Jasienicy w Klubie Osiedlowym od godziny 16:00 odbywać się będą występy, licytacje i niespodzianki.

W niedzielę WOŚP zagra w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach (od godz. 11:00 do 20:00), w Szkole Podstawowej w Bezrzeczu (od godz. 16:00 do 20:00), w Szkole Podstawowej w Przecławiu (od godz. 10:00 do godz. 15:00) i Zespole Szkół w Nowym Warpnie (od godz. 15:00 do 17:00). Będą występy, licytacje, koncerty i wiele innych atrakcji.

Akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparł również Powiat Policki.

W Powiecie Polickim zarejestrowane zostały cztery sztaby WOŚP: GCKiB w Dobrej, Gmina Kołbaskowo, Zespół Szkół w Nowym Warpnie, Zespół Szkół Nr 2 w Policach –Jasienicy.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Internet

Drukuj Drukuj Email Email