WOŚP także w szkole w Pilchowie

31 stycznia 2017

Dnia 14 stycznia br. w naszej szkole odbył się uroczysty 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórce przyświecało hasło „Kręcimy się już 25 lat”, a cel akcji to : ”Dla ratowania życia i zdrowia dzieci i seniorów”. W naszej szkole sztab nr 844 działa już szósty rok.

Na odwiedzających szkołę darczyńców czekało w tym roku jak zwykle mnóstwo atrakcji, m. in.: loteria fantowa, licytacja, kawiarenka, restauracja, galeria obrazów – w tym autorstwa naszych utalentowanych plastycznie uczniów, możliwość zrobienia sobie zdjęcia w szalonym przebraniu, a przede wszystkim niezwykła i radosna atmosfera, która jak zwykle zachęca do szerszego otwarcia portfeli, by wspomóc szczytny cel. Na tłumnie i hojnie wspomagających akcję gości czekały dzieci, które przygotowywały się do tego wydarzenia już od dłuższego czasu i pracowicie spędziły ten dzień, m. in. obsługując kupujących przy wydawaniu posiłków, zbierając pieniądze do puszek i sprzedając podarowane na tę akcję przedmioty w sklepiku.

Cała impreza zakończyła się wielkim sukcesem. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu osiągnęliśmy imponujący wynik i zebraliśmy w sumie 9112,09 zł, tym samym pobijając zeszłoroczny rekord. Na zakończenie czekała na wszystkich niespodzianka – wszyscy zebrani na szkolnym boisku mogli podziwiać pokaz fajerwerków, który stanowił naszą wersję „światełka do nieba” i pięknie podsumował całą sobotnią akcję.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, darczyńcom i innym osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu przekazujemy serdeczne podziękowania i już zapraszamy na przyszłoroczny finał Orkiestry. Sie ma!

Tekst i Foto: Szkoła Podstawowa w Tanowie/Szkoła Filialna w Pilchowie

Drukuj Drukuj Email Email