Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023 odbyła się w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

2 września 2022

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

W Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023. To wydarzenie rozpoczynające obchody 50-lecia istnienia polickiej szkoły - jej początki sięgają 1972 roku.

Czwartkowa uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Św. Kazimierza w Policach, której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga.

Po przemarszu ulicami Polic, w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, kontynuowano oficjalną część wydarzenia, w której oprócz przedstawicieli Powiatu Polickiego na czele ze Starostą Polickim Andrzejem Bednarkiem, Przewodniczącym Rady Powiatu w Policach Cezarym Arciszewskim, Wicestarostą Polickim Joanną Napiwodzką i Członkiem Zarządu Powiatu w Policach Beatą Chmielewską, wzięli udział Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek, Konsul Honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej oraz przedstawiciele służb, instytucji i samorządów województwa zachodniopomorskiego, a także dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie.

Dziękujemy Kuratorium Oświaty za to wyróżnienie. Jako Powiat Policki prowadzimy tę szkołę i jesteśmy dumni z naszych uczniów i nauczycieli. Jako Powiat Policki mamy też swoje wspaniałe samorządy, które nie szczędząc środków i starań, dbają o edukację. Te wszystkie Państwa miłe słowa świadczą o tym, że edukacja w naszym powiecie ma się dobrze. To duże wyróżnienie i obecność dzisiaj Państwa wszystkich na tej uroczystości, podkreślana i wyczytywana, jest chyba najlepszym tego dowodem - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty w Szczecinie Bogusław Ogorzałek odczytał list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka skierowany do uczniów i nauczycieli oraz przypomniał o tym, że rozpoczynający się rok szkolny jest rokiem szczególnym.

Po raz pierwszy gromadzimy się tutaj bez obaw co do tego, że wkrótce będziemy mieli naukę zdalną. Mówię to z taką pewnością, choć czasy są bardzo niepewne - powiedział Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty w Szczecinie Bogusław Ogorzałek.

Konsul Honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej w swojej przemowie podziękował za pomoc okazaną Ukrainie.

W obliczu rocznicy II wojny światowej, Wy Polacy doskonale rozumiecie cierpienie obywateli Ukrainy po ataku Rosjan 24 lutego bieżącego roku - dodał Konsul Honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej.

Czwartkowa uroczystość była okazją do wręczenia uczniom klas pierwszych legitymacji szkolnych. Nie zabrakło także występów artystycznych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. 

Na zakończenie uroczystości, tradycyjnie zabrzmiał pierwszy dzwonek roku szkolnego 2022/2023.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Konrad Nowak


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email