Z wizytą u Weroniki, laureatki Festiwalu Radosnych Serc

19 września 2016

Ogólnopolski przegląd artystyczny „Festiwal Radosnych Serc”, który odbył się w dniach 26-27 sierpnia br. w Bydgoszczy, okazał się niezwykle ważnym wydarzeniem dla 10 letniej Weroniki, mieszkanki powiatu polickiego.

Ta drobniutka, nieśmiała dziewczynka swym talentem podbiła serca jurorów i została laureatką ogólnopolskiego przeglądu artystycznego. Jej przepiękne, kolorowe witraże to nie tylko odzwierciedlenie dziecięcych marzeń, ale dowód niezwykłej wrażliwości.

W dniu 16 września Starosta Policki, wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Policach odwiedził laureatkę prestiżowej nagrody składając jej serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w imieniu Rady i Zarządu Powiatu w Policach.

  • Dumni jesteśmy, że tak młoda, utalentowana osoba osiąga wysokie krajowe wyróżnienia, realizując swoje pasje i jednocześnie reprezentując Powiat Policki- mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Wizyta u Weroniki była niezapowiedziana.

- Postanowiliśmy zareagować trochę spontanicznie, chcieliśmy Weronice zrobić niespodziankę w dowód uznania jej talentu i osiągnięć na arenie ogólnopolskiej -  mówi Daniel Kiełczewski z Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach.

Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc to największy w Polsce przegląd artystyczny dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo – wychowawczych i ośrodków adopcyjno-opiekuńczych z całego kraju. W tegorocznej edycji ponad 400 uczestników przeglądu prezentowało swoje talenty w kategoriach: muzyka, taniec, teatr, plastyka, fotografia i film.

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email