Wizyta studyjna samorządowców z obwodu dniepropietrowskiego w Starostwie Powiatowym w Policach

22 czerwca 2016

21 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Policach odbyła się kolejna wizyta studyjna samorządowców z obwodu dniepropietrowskiego.

Spotkanie zorganizowane było w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego Gmin projektu pn. "Wspólnie dla rozwoju - aktywizacja lokalnych społeczności nowopowstałych jednostek terytorialnych obwodu dniepropietrowskiego w procesie decentralizacji i planowania rozwoju", współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji.

Wizyta w naszym urzędzie była jedną z kilku zaplanowanych w ramach ww. projektu w polskich samorządach.

Obwód dniepropietrowski to jeden z 24 na Ukrainie, która prowadzi przygotowania do zmian prawnych w funkcjonowaniu samorządów.

Z samorządowcami spotkali się przedstawiciele władz Powiatu Polickiego, a także komórek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Policach.

Dyskusję poprzedziła prezentacja Cezarego Arciszewskiego Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach, dotycząca założeń i realizacji reformy samorządowej w Polsce, oraz praktycznych aspektów związanych z realizacją zadań samorządu gminnego i powiatowego.

Celem wizyty w starostwie było zapoznanie się z modelem zarządzania powiatem, a największe zainteresowanie gości budziły kwestie dotyczące m.in.: struktury demograficznej, dochodów i wydatków Powiatu Polickiego, oświaty, a także zarządzania drogami i zasobami leśnymi i gospodarka nieruchomościami.

Fotogaleria

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik – Bakalarz/ Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email