Wizyta przedstawicieli Powiatu Vorpommern-Greifswald w Starostwie Powiatowym w Policach

5 września 2023

Mieszana grupa ludzi, męzczyźni, kobiety uczestnicy polsko-niemieckiego spotkania pozujący do zdjęcia na tle baneru

4 września br. w Starostwie Powiatowym w Policach odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Powiatu w Policach z przedstawicielami partnerskiego Powiatu Vorpommern-Greifswald.

Powiat Policki reprezentowany był przez Starostę Polickiego Andrzeja Bednarka oraz Wicestarostę Joannę Napiwodzką, zaś stronę niemiecką reprezentowali Michael Sack Starosta Powiatu Vorpommern-Greifswald, Burkhard Preißler i  Joanna Fajfer-Ślósarek  koordynatorzy do spraw polsko-niemieckich kontaktów.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyli również pracownicy Starostwa Powiatowego w Policach  Agnieszka Bąk Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury, Agnieszka Rychlik-Bakalarz Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji, Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych oraz Urszula Ciok-Piotrowska Główny Specjalista w Wydziale Ochrony Środowiska.

Wydarzenie było okazją do rozmów na temat współpracy powiatów w obszarach takich jak: rozwój gospodarczy, edukacja zawodowa, ochrona środowiska i turystyka oraz ewentualnych możliwości  pozyskania środków finansowych na wspólne projekty w ramach Programu współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska 2021-2027.

 Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Agnieszka Jaguszewska Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

 

Drukuj Drukuj Email Email