Wizyta Harcerzy z Tanowa w Starostwie Powiatowym

20 lutego 2020

W dniu 19 lutego br. Pierwsza Tanowska Drużyna Starszoharcerska Rarogi w ramach Rajdu Obywatelskiego odwiedziła Starostwo Powiatowe w Policach.

Młodzież wraz z opiekunami została przywitana przez  Beatę Chmielewską Członka Zarządu Powiatu w Policach oraz Edytę Rudecką Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach. Uczestnicy tego niecodziennego rajdu na wstępie wysłuchali prelekcji na temat Powiatu Polickiego, jego struktury oraz zadań.

Zaciekawieni różnorodnością działań podejmowanych przez samorząd powiatowy i jego jednostki organizacyjne, harcerze zadawali liczne pytania. Największe ich zainteresowanie wzbudziła możliwość zdawania polskiej i niemieckiej matury przez polskich uczniów uczęszczających do niemieckiej szkoły w Löcknitz. 

Podczas wizyty w Starostwie młodzież miała możliwość poznania struktur samego urzędu, jak i zadań poszczególnych komórek , a także rozmowy z ich pracownikami.

Wiele z informacji, które w tym dniu otrzymali z pewnością wykorzystają w przyszłości. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg, w którym praktyczne porady jak złożyć wniosek o prawo jazdy, czy zarejestrować pojazd, przedstawiła Magdalena Sochanowska naczelnik wydziału. Młodzi Harcerze mieli również okazję poznać Joannę Napiwodzką Wicestarostę Polickiego oraz Izabelę Wawrzycką Skarbnika Powiatu Polickiego.

Mamy nadzieję, że wizytę w Starostwie Powiatowym w Policach członkowie  Drużyny Starszoharcerskiej Rarogi zapamiętają jako jeden nie tylko sympatycznych , ale i pożytecznych elementów Rajdu Obywatelskiego .

Fotogaleria

Tekst i Foto: Aleksandra Pacholik/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email