Wizyta delegacji straży pożarnej z Nowego Rozdołu w Starostwie Powiatowym w Policach

15 maja 2017

15 maja br. w Starostwie Powiatowym w Policach gościła delegacja straży pożarnej z miasta partnerskiego Gminy Police Nowy Rozdół w obwodzie Lwowskim na Ukrainie.

Ze strażakami spotkali się: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki, Burmistrz Polic Władysław Diakun.

Podczas spotkania poruszano m. in. tematy dot. współpracy Powiatu Polickiego z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, a także możliwości realizacji wspólnych projektów partnerskich z ukraińską strażą pożarną.

Po wymianie doświadczeń z zakresu ochrony przeciwpożarowej, z ramienia Powiatu Polickiego okolicznościowe upominki wręczył Cezary Arciszewski i Mariusz Sarnecki, a z Gminy Police Władysław Diakun.

W dniach od 12 do 16 maja na terenie Powiatu Polickiego przebywa delegacja straży pożarnej z Nowego Rozdołu. W czasie pobytu, strażacy uczestniczyli już m. in. w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka w Dobrej oraz zwiedzali jednostki straży pożarnej OSP. Planują również odwiedzić Wojewódzki Ośrodek Szkolenia PSP w Bornym Sulinowie.

Fotogaleria

 

Tekst i foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwo Powiatowe w Policach

Foto główne: Mateusz Frąckowiak/ koordynator ds. informacji

 


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email