Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Powiecie Polickim

20 stycznia 2020

12 stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W akcję włączyły się także sztaby z Powiatu Polickiego. Zarejestrowano ich sześć.

Tegoroczna WOŚP organizowana była pod hasłem: "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane były przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku skupiała się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. 

W Powiecie Polickim zarejestrowano sześć sztabów: GCKiB w Dobrej, Szkoła Podstawowa Filialna w Pilchowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, Szkoła Podstawowa w Nowym Warpnie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Policach i Szkoła Podstawowa nr 1 w Policach.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już w piątek 10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Policach. W sobotę natomiast do akcji włączył się Klub Osiedlowy w Jasienicy oraz Szkoła Podstawowa w Pilchowie. W niedzielę WOŚP zagrała w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, w Szkole Podstawowej w Bezrzeczu, w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach (turniej piłkarski) i Zespole Szkół w Nowym Warpnie. Podczas imprez odbywały się występy artystyczne, licytacje, koncerty i wiele innych atrakcji.

Podczas akcji WOŚP zorganizowanych w Powiecie Polickim udało się zebrać: 13 000 złotych w Szkole Podstawowej w Pilchowie, 100 000 złotych w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, 60 000 złotych w Szkole Podstawowej w Bezrzeczu, 5 500 złotych w Zespole Szkół w Nowym Warpnie, 16 000 złotych podczas piłkarskiego turnieju w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach i 116 000 złotych w Szkole Podstawowej nr 6 w Policach oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. 

 W ogólnopolską akcję włączyli się także przedstawiciele Powiatu Polickiego: Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski. 

  • Powiat Policki jak co roku przekazuje do licytacji różnorodne gadżety, między innymi walizki, parasolki i koszulki. Osobiście też włączyłam się do akcji, przekazując na licytację koszulkę mistrzyni olimpijskiej Otylii Jędrzejczak - mówi Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka.

Tradycyjnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach samorządowcy sprzedawali kanapki i domowe wypieki.

  • Najbardziej istotne w tym wszystkim jest to, że możemy być tutaj razem i wspólnie pomagać - powiedział Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: www.gminadobra24.pl, www.dziennikpolicki.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email