„Wesele” na stulecie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży

30 listopada 2018

24 listopada odbyła się w Trzebieży premiera spektaklu pt. "Wesele". Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spektakl został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sztuki EKSPERYMENTALNEJ INTERIOR i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży i zostało sfinansowane przez Powiat Policki.

Na stulecie odzyskania niepodległości Stowarzyszenie Sztuki Eksperymentalnej INTERIOR postanowiło - po udanych produkcjach Scen z Balladyny i Dziadów cz. 2 - zmierzyć się z kolejnym arcydramatem – tym razem "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego, by w ten artystyczny sposób uhonorować  przede wszystkim ojców założycieli  naszej niepodległości, którzy z wielką estymą i często ku przestrodze wczytywali się w teksty tego niezwykłego Polaka.  W wyniku prac, do których Stowarzyszenie zaprosiło uzdolnioną aktorsko młodzież, w tym wychowanków MOW w Trzebieży, powstał  około godzinny spektakl, stanowiący kompilację kilku kluczowych w naszej ocenie scen, w tym sceny rozmowy Dziennikarza ze Stańczykiem. Spektakl zakłada interakcję z widownią. Wyspiański myśli przede wszystkim przestrzenią (teatrem, w tym kontekście trudno nie uznać go za wizjonera teatru i pierwszego nowoczesnego inscenizatora) stąd też uruchomienie wszystkich elementów przestrzeni teatralnej jest w przypadku naszego projektu szczególnie ważne.

Opracowanie tekstu, przestrzeń, reżyseria: Jakub M. Pawłowski.

Obsada: Maria Przylecka, Zuzanna Chwal, Karolina Chwal, Mariusz Kowalczyk, Tomasz Kramża, Tomasz Rutkowski, Bartosz Bidler.

Tekst: Stowarzyszenie Sztuki EKSPERYMENTALNEJ INTERIOR

Foto: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email