Warsztaty „Dasz Radę Seniorze”

6 czerwca 2016

31 maja br. w restauracji Włoski Ogród przy ul. Korczaka w Policach, Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych przy wsparciu Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowało warsztaty pt. "Dasz Radę Seniorze".

W warsztatach udział wzięło 16 uczestników, w tym emeryci oraz przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniami i pomysłami do stworzenia małych strategii działania na rzecz osób starszych.

Podczas warsztatów uczestnicy nabyli praktycznych umiejętności tworzenia "małych i dużych strategii" przydatnych do podejmowania efektywnych działań na rzecz seniorów w regionie. Głównym celem warsztatów było stworzenie podwalin pod małą strategię działania na rzecz osób starszych, która jak zapowiedział organizator ma powstać jeszcze w tym roku.  

Uczestnicy warsztatów mogą również skorzystania z konsultacji ze specjalistami ds. tworzenia strategii oraz aktywności osób starszych. Powstanie małej strategii będzie miało swój wpływ na prowadzoną politykę senioralną w naszym regionie. 

Tekst i Foto: Daniel Kiełczewski/Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich

Drukuj Drukuj Email Email